AUTORSKÁ KNIHA

INTIMATE

exkluzivita v náklade
iba 100 ks očíslovaných
s podpisom autora.


Cena: 99,- €/ 1 ks

80 strán farebných a čiernobielych fotografií.
Formát 25 x 21 cm, väzba tvrdé dosky s prebalom.
Fotografie v knihe sú známe z  úspešných výstav
v Moskve a Berlíne pod názvom
Z intímneho denníka

Môžete  si objednať e-mailom alebo telefonicky na:
0903 540 541, 0911 650 009.


Keď tak teraz nad tým premýšľam, ani v encyklopédiách nemusí byť všetko presne, nemusíte uveriť všetkému čo sa tam píše. Prečo by napríklad glamour musel byť druh fotografie zameraný na provokáciu? Alebo je už tento svet tak naruby, že sa už nedokážeme  dívať na ženu, na krásu, na nehu – bez postranných úmyslov? Akéže tajomno, keď večer čo večer stačí si sadnúť pred televízor, pozrieť si televízne noviny a o tajomnom nemôže byť reč. Dámy, ktoré si z večera na ráno zmenili priezviská na celebrity, vám ukážu vymoženosti plastickej chirurgie v plnej nahote. Takže len voči zvádzaniu nemožno mať výhrady.

Škoda, že sa v encyklopédiách nepíše, že glamour fotografia by mala byť odená predovšetkým do brilantnej techniky, ktorá zdobí Bačovu tvorbu,  že by to mala byť obrazová poézia, v ktorej to podstatné nemusí byť v prvom pláne, že by to mala byť schopnosť hovoriť v metaforách. O tom všetkom sa tam nepíše.


Vlado sa rád díva na krásne ženy (v jeho prípade možno povedať, že predovšetkým sa rád díva na jednu, ktorú zobrazuje vo svojich fotografiách - na jeho krásnu ženu)

O to viac oceňujem, že to všetko môžete nájsť  na tejto výstave. Je to hold kráse, stelesnenej ženou.  Ženou, o ktorej v jednej svojej piesni slávny ex Beatle John Lennon spieval:  Žena, ja viem, že budeš rozumieť malému dieťaťu v duši muža, prosím, pamätaj si, že môj život je v tvojich rukách.  Tak ma drž blízko pri tvojom srdci, hoci ani vzdialenosť nás nemusí rozdeliť. Napokon, všetko je to napísané vo hviezdach.  Žena, dovoľ mi vyjadriť, že som ti nikdy nechcel spôsobiť žiaľ alebo bolesť a tak mi dovoľ opakovať znovu a znovu – I love you, now and forever.  Milujem ťa teraz a navždy.


PhDr. Marián Pauer kurátor výstavy

a časť textu z  fotoknihy  Intímny denník© 2010 Vlado Bača, Fine Art Photography. All rights reserved. Terms of Use.